Ogłoszenie

• Index
  •  » Książki
  •  » Powrót na stare śmieci.. Czyli Harry Potter And Cursed Child!

#1 2016-10-24 02:21:59

Gryfon

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1313999513.png

Punktów :   
Dom: Fred Weasley

Powrót na stare śmieci.. Czyli Harry Potter And Cursed Child!

Nie sądziłem, że kiedykolwiek jeszcze napisze jakiegoś posta na tej stronie.. Ba! że w ogóle jeszcze na nią wejdę A jednak podczas czytania nowej opowieści przypomniało mi się co nieco o już martwym 'najlepszym' forum o HP. Wprawdzie    sceptycznie nastawiony sięgnąłem jednak w dniu premiery po książeczkę (na podstawie oryg. opowieści JK to jakoby miało być inaczej ) aby za chwilę w domku doskrzętnie ją przewertować aż oślepi mnie ten nonstalgiczny flesz wspomnień.
Ale to się nie stało Dlaczego??
Może dlatego, że lata robią swoje? że mi przeszło.. Że ten cały hype już umarł wraz z premierą ostatniej ekranizacji w 2011 roku? Ale boom, jest powrót . Kupiłem książkę z świadomością, że wracam do czegoś co niegdyś miało duży wpływ na moje życie. Wieczór, herbata standardowo książka i.. zawód. Nie czuje tej magii anymore. :< co gorsza denerwuje się bo ta książka jest denna naprawdę. Myślę, że nie powinno się już z tego świata nic wyciągać.. Tylko myślę, nie wiem, wstrzymam się ze zdaniem dopóki nie obejrzę "Fantastycznych Zwierząt", ale moim zdaniem takie spin-offy, scenariusze, książki, filmy  mogą zepsuć te wspomnienia z dzieciństwa o Harrym Potterze. Gdzieś mimo po upływie lat świetnie wspominam bycie 'potterhead' jeżdzenia na różne zloty, konwenty, wyczekiwanie na premiery filmów, ekscytujące czytanie książek po kilka razy . Ale to tylko moje zdanie, w razie czego usprawiedliwiam się tym.

Co do samej książki to nawet mi smutno, że jest kanoniczna i niby tak powinno być, ale JA jej nie akceptuje. Dla mnie to niemalże zwykłe fan-fiction i oceniam na 0! I nie obchodzi mnie to, że to tylko spektakl teatralny.
Co mnie najbardziej ruszyło?

Spoiler:

Sorry, ale Harry i jego problemy w spełnianu roli ojca? Hm..

,

Spoiler:

Nowe zmieniacze czasu, ból blizny Harrego.. połącz to w całość!

Spoiler:

Nasi 3 bohaterowie zdecydowanie tracą swoje charaktery

Spoiler:

Albus Potter (razem ze Scorpiusem Malfoyem) chce naprawić błędy swojego ojca i pragnie uratować Cedrica Diggory`ego przy użyciu zmieniacza czasu

Spoiler:

I jeszcze wiele.. wiele innych absurdów bo inaczej tego nazwać nie mogę.

Ale niech czasem nie sugerujcie się moim zdaniem i jednak kupcie i przeczytajcie to dla zasady Fajnie było tu wrócić, może mi się przypomni o forum jak będę na fantastycznych. Pozdrawiam !

Ostatnio edytowany przez Gryfon (2016-10-24 02:41:50)

[img]http://i62.tinypic.com/x241g9.jpg[/img]

#2 2016-10-30 21:26:45

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Punktów :   

Re: Powrót na stare śmieci.. Czyli Harry Potter And Cursed Child!

Dla tych którzy nie czytali radze nie czytać do końca bo może się spoiler pojawić . Napisze tak.... mi chyba BUM na Pottera nigdy nie przeszedł i nie przejdzie (w październiku kupiłam wydanie HP w czarnych okładkach w których się zakochałam więc o czymś to świadczy).... Co do nowego.... Jak każdy kto przeczytał "Przeklęte dziecko" mam do tej książki jakieś swoje małe "ale". Jednym z kilku było tak jak Gryfon wymienił Harry i jego problemy w spełnieniu nie tylko roli ojca ale i byciu dorosłym. Widać że chłopak sobie w tym nie radzi i najchętniej by powrócił do czasów szkolnych. I Córka Voldemorta i Belatriks..... No błagam Was..... Voldemorta z każdą inną ok. Miał gdzieś dziecko na boku nikt nie wiedział, chciał zachować ciągłość rodu byłoby spoko. Ale Bella jedna z głównych mrocznych ról nagle w ciąży o której nikt nie wiedział to gruba przesada. Książka ma też kilka niespójności z tym co mówiła Rowling po zakończeniu HP.... Np to że McGonagall w czasie gdy dzieci Harry'ego przyszły do Hogwartu miała już przejść na emeryturę BUM nagle nadal jest dyrektorem..... I scena z kocykiem..... Na maxa przesadzona..... Co do reszty i całości książka bardzo mi się podobała... Sceny z Ronem rozwaliły mnie na kawałki a uśmiech nie schodził mi z twarzy.... Inaczej się czyta książkę gdy jest wydana w formie scenariusza a inaczej jak ma opisy gdzie nie ma samych dialogów.... Bym wolała tą drugą wersję... Wtedy moim skromnym zdaniem była by już całkiem była wspaniała pomijając kilka drobnych szczegółów. Polecam ją do przeczytania każdemu i ocenienia po swojemu

"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

#3 2017-01-05 00:13:30

immortal

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310140283.png

Punktów :   
Dom: Gryffindor

Szczerze???!!!Dla mnie to połączenie kilku kiepskich fanfiction!
co mnie i moją młodą najbarziej raiło:
- Harry jest tak wkurzający, że ma sie ochotę go udusić juz na samym początku.
- Draco jest wyidealizowany- totalny ukłon w stronę zakochanych w feltonie nastolatek(chociaz sama czekałam kidy draco zmądrzeje bo zaczął myślec jak człowiek, a nie rozpieszczony bachor, juz w 6 części)
- scena z kocykiem po prostu żenada.
- Albus powinien mieć na pierwsze imię severus bo to był wykapany sevek!
- pani z wóżkiem- cóż..... moja córa nazwała ją Volwerine 
- Córka Voldemorta????nooooo błagam! Porażka!
- Ból blizny????No licho a niby z jakiego powodu???Harry już nie był horkruksem!!! Durne na maksa! tO MIAŁO SENS PRZEZ 7 CZęści ale nie w ósmej!
- Przypuszczam że pairing scorpius albus powstał juz zanim ósma część weszal na rynek

Mozna by wiee wymieniać, bzdura goni bzdurę. jednak jako prawdziwa ppotterhead ma książkę w swojej kolekcji a moja młoda również i nawe teraz sama ją czyta po raz drugi- po raz pierwszy przezytałam jej ją sama.

Pottermore - dom:Gryffindor, różdżka: głóg, włos jednorożca,14.5 cala, względnie giętka.

I don't go looking for trouble. Trouble usually finds me.

#4 2017-10-05 16:09:09

EfIks

Mugol

Punktów :   

Kiepsko to wyglądało

Najlepsze testy alergiczne na rynku - polecamy serdecznie

• Index
  •  » Książki
  •  » Powrót na stare śmieci.. Czyli Harry Potter And Cursed Child!

2006-2017 Copyright by www.harrypotter.pun.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ZABRONIONE !

stat4u

Lubisz korzystać z Forum? Uważasz spędzone tutaj chwile za wyjątkowo interesujące?

Polub naszą stronę i daj znać o niej innym!

Stopka forum

RSS