Ogłoszenie


  • Index
  •  » Filmy
  •  » Helena Bonham Carter (Bellatrix) - wywiad

#1 2006-10-27 12:12:18

Harry Potter

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9672779
Skąd: Nora
Zarejestrowany: 2006-08-03
Posty: 1518
Punktów :   
WWW

Helena Bonham Carter (Bellatrix) - wywiad

Helena Bonham Carter - wywiad

“Nie jestem Sienną .... Jestem antychrystem mody”
Siobhan Synnot (tłumaczenie LuckyMe, www.deptajem.pl)

Trudno uwierzyć, że Helena Bonham Carter skończyła na początku tego roku 40 lat. Wydaje się ona jednak zdeterminowana, aby przeorganizować pewne przez ciąg zadziwiająco nowoczesnych ról, zarówno na ekranie jak i poza nim.
W ciągu minionej dekady, królowa ról kostiumowych wyprowadziła się ona z domu rodziców (gdzie mieszkała do 30 roku życia), zaczęła przyjmować bardziej nowoczesne role, zamieszkała z reżyserem filmowym Timem Burtonem oraz założyła rodzinę – jej syn Billy Ray w tym miesiącu skończył 3 latka.

Wysyła również prowokujące znaki, do tych wszystkich, którzy kpią i szydzą z jej kapryśnego wyczucia stylu, projektując własną linię dżinsów.

Helena zyskała przydomek „Angielska róża”, gdyż grała wiele w romansach i filmach kostiumowych :” Hamlet”, „Lady Jane”, „Howard’s End”, „Pokój z widokiem” itd.

Jednak ona potrafi być też szczera, otwarta, zabawna i bezpośrednia – umiejętności, które wykorzystała w bardziej nowoczesnych rolach, m.in. „Fight Club”.

W jej nowym filmie „66”, Helena porzuca swój stary styl, gdyż gra żydowską matkę z północnego Londynu.

“Moja mama była bardzo zadowolona, że gram w tym filmie” śmieje się “Jestem w części Francuską, Hiszpanką i w części Żydówką – jednak zawsze jestem spostrzegana jako typowa Brytyjka. Wreszcie mam okazję nawiązać kontakt z moimi żydowskimi korzeniami”.

To również pierwszy raz, gdy Helena gra matkę odkąd sama nią została w prawdziwym życiu.

Powiedziała “Macierzyństwo całkowicie cię zmienia. Pewna część serca, której istnienia nie podejrzewałaś, nagle ożywa”.

“Odkąd urodził się Billy, stałam się bardziej wybredna przy wybieraniu ról. Musisz zdecydować, czy chcesz spędzić następne 3 miesiące życia swojego dziecka na planie filmowym czy też nie. Jestem świadoma, że mój czas jest teraz bardziej cenny”.

Tim i Helena spotkali się po raz pierwszy w 2001 r. na planie filmu „planeta Małp”, a po raz kolejny w 2003 r. na planie „Big Fish”.

Kiedy pierwszy raz zaangażowała się w związek z Timem, jego dziewczyna Lisa Marie była wściekła. Jednak Helena zawsze podkreślała, że ona i Burton rozpoczęli swój związek po jego rozstaniu z Lisą Marie. Kiedy zakończono filmowanie „Big Fish” Tim przeniósł się do Londynu, aby dzielić swoje życie z Heleną.

Dom dla nich, to zasadniczo dwa domy. Kiedy dom stojący obok posesji Heleny został wystawiony na sprzedaż , akurat związała się z Burtonem. Dlatego teraz mają dwa domy połączone zbudowanym pomiędzy nimi pokojem.

Nie planują obecnie kolejnego dziecka – jednak można powiedzieć, że Helena ma już dwójkę dzieci.
Tim Burton może i jest reżyserem zarządzającym filmami wartymi miliony, jednak według słów Heleny, w głębi serca jest on wciąż dzieckiem. Ten 48 latek jest najszczęśliwszy w otoczeniu swoich gadżetów i komiksów.
Aktorka śmieje się, że „Sądzę, że Bill prześcignie Toma (w dojrzewaniu) w pewnym punkcie”.

Ta niekonwencjonalną parę łączy jeszcze jedno, krytka mody w przeszłości.
Styl obojga, począwszy od ubrań na włosach kończąc, można nazwać gotyckim. Tom lubi wszystko, co jest długie i czarne, a Helena wywołała konsternację pojawiając się na rozdaniu nagród w stroju, który jak by co opuścił wiktoriański kufer.

“Nie jestem Pani Moda, nie jestem Sienną. Jestem antychrystem mody” mówi aktorka.
Helena przyznaje również, że nieco podkręca ciuchy swojego narzeczonego.
„Kupuję mu kolorowe koszulki, aby nieco wyciągnąć go z tej czerni. I czasami nawet je założy”.
„Jednak z całą pewnością nie chce zmieniać Tima. Zakochałam się w nim właśnie takim jaki jest. Jest uroczy. Zawsze będzie miał przyciemnione okulary i tę fryzurę”.

Wydaje się, że para rozkoszuje się wspólną pracą, Helena wyśmiała pomysł, że Tim daje jej jakieś specjalne przywileje podczas wspólnej pracy.

Helena powiedziała “Big Fish” to pierwszy film jaki zrobiliśmy razem odkąd staliśmy się parą. A nawet byłam w ciąży z jego dzieckiem. A podczas pierwszego dnia filmowego byłam przez niego całkowicie ignorowana.”

“Ewan McGregor zagarniał całą uwagę Toma. Jedynie, co ja dostałam to „ruszaj się..” Na koniec dnia powiedziałam „Wiesz, możesz ze mną normalnie rozmawiać na planie”, a Tim na to, że nie chciał aby ludzie uznali, że mnie faworyzuje”.

“Następnego dnia podsuwał mi krzesło, przynosił kawę i herbatę. Bądźmy jednak szczerzy, kiedy zaczyna koncentrować się na czekającym cię zadaniu, zapominasz, że pracujesz ze swoją drugą połówką. A to normalne”.

Chociaż Helena pochodzi z arystokratycznej rodziny, jej życie nie było łatwe. Kiedy miała 5 lat, jej matka przeszła załamanie nerwowe, a kiedy miała lat 13 spartaczona operacja przyczyniła się do paraliżu jej taty. Od tego momentu Helena zdecydowała, że zacznie pracować. Znalazła swoje miejsce jako modelka i aktorka.

Miała 19 lat, kiedy duo filmowe Ismail Merchant i James Ivory zdecydowali, że byłaby idealna do roli w filmie “Pokój z widokiem”.
Kolejna gorsetowa rola to “The Wings of the Dove”, przyniosła jej ona nominację do Oskara i Złotego Globy w kategorii Najlepsza Aktorka.
Jedną z jej najwcześniejszych ról amerykańskich była rola w serialu „Miami Vice”, gdzie zagrała rolę chirurga zakochanej w Sonnym (Don Johnson).

Kiedy 21 letnia Helena przyjechała na plan, reżyser załamał się, gdyż wyglądała ona za młodo na graną przez siebie bohaterkę.

Helena wspomina “Kiedy przyjechałam powiedzieli “o mój boże, ona wygląda jak dziecko. Don Johnson ma mieć z tobą romans, on będzie wyglądał jak pedofil. To po prostu przerażające” śmieje się aktorka.

Starali się położyć mi na twarzy latex, abym wyglądała starzej. Cała rzecz była jednym wielkim absurdem”.
Ironicznie, jej mąż Tim Burton wydaje się lubić ukrywanie wspaniałej urody jego partnerki pod warstwami makijażu.

Dał jej rolę szympansicy w “Planecie małp”, wiedźmy w “Big Fish” i w końcu biednej, mało ciekawej matki młodego bohatera Charliego w “Charlie i fabryka czekolady”.
„On to uwielbia” śmieje się Helena. „Ale wiecie co – ja lubię to nawet jeszcze bardziej”.

Para jest właśnie w początkowym stadium kolejnego wspólnego projektu – filmowej wersji musicalu „Sweeney Todd” z Johnym Deep’em jako rzeźnickim fryzjerem i Heleną jako Panią Lovett – której smaczne kawałki mięsa zawierają całkiem nowe składniki.
Helena już bierze lekcje śpiewania na potrzeby nowej roli. Jednak zagrała też postać Bellatrix Letrange w „Harrym Potterze i Zakonie Feniksa”
„Sądzę, że JK Rowling jest geniuszem” powiedziała.
„A Bella” powiedziała Helena z jawnych zachwytem „to bardzo, bardzo bardzo zła czarownica”.

źródło: www.deptajem.pl


"(...) Harry siedział, wpatrując się w Snape'a i wyobrażając sobie najgorsze rzeczy jakie mogłyby mu się wydarzyć. Gdyby tylko wiedział, jak rzucić zaklęcie Cruciatus... Rozłożyłby go na podłodze i patrzył, jak miota się i dygoce (...)"


http://img113.imageshack.us/img113/9196/harryer8.gif

Offline

 

#2 2007-02-05 19:53:58

nat

Ponurak

7875634
Skąd: Grimmauld Place 12
Zarejestrowany: 2007-01-02
Posty: 1017
Punktów :   

Re: Helena Bonham Carter (Bellatrix) - wywiad

Ogolnie lubie te aktorke widac, ze zna sie na tym co robi i aktorstwo dobrze jej wychodzi.
Tylko ten jej maz Tim Burton... nie czytalam z nim zadengo wywiadu ale trzeba byc niezle pokreconym zeby stworzyc takie filmy  "The Corpse Bride" i "Nightmare Before Christmas"...  ten film o tej fabryce czekolady tez mial w sobie szczypte takiego dziwactwa...ale nic to tylko moje zdanie.

Offline

 
  • Index
  •  » Filmy
  •  » Helena Bonham Carter (Bellatrix) - wywiad

2006-2018 Copyright by www.harrypotter.pun.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ZABRONIONE !


stat4u



Lubisz korzystać z Forum? Uważasz spędzone tutaj chwile za wyjątkowo interesujące?

Polub naszą stronę i daj znać o niej innym!





Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora